Yih Kuan Ent Co., Ltd. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Глава за мелење, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Глава за мелење

Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Глава за мелење, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-N90
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Аголна глава ИК-Карактеристики на N90 Користи прецизни запчаници за мелење направени во Јапонија.Може да се користи за обработка со голема брзина.(2000 RMP) Секогаш е поврзан со традиционалната машина за мелење плано,машина од типот подемен,Центар за CNC машина и машина за мелење со специјални функции…итн. Тоа е додаток за обработка за производство на машини,калапи,воздушната,енергија,автомобили,мотоцикли и други индустрии. Аголните глави за обработка од 90 степени можат да го променат аголот и насоката на обработка.Тоа ви помага да заштедите инвестициски трошоци за опрема. Покрај овие карактеристики.ИК-N90 може да се користи со IK-N95 полу-автоматска хидраулична маса.ИК-N90+ИК-N95 се применуваат за автоматско-ротирачки мулти-аголна обработка. (Додаток Глава за глодање/Полу-Автоматска аголна глава) ИК-N90 Аголна глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :88 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Глава за мелење, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-451011
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЦПУ глави за глодање/ЦПУ глави за глодање во подемен Карактеристики​ : Главите за глодање IK може да ви помогнат да го надградите или замените оригиналното тело на машината,фреза или машина за специјална намена. Овој производ користи за опрема тип структура може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. Овој производ може да се конфигурира во CNC вертикална фреза или специјална машина за фреза. Овие производи не’т нудат серво мотор и серво контролер. Постојат 3 модели во серијата глави за глодање IK CNC. Понуда ИК-N90 и IK-N90+Додаток N95 за глава за глодање кој е опционален. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-451011Вретено Заострен дијаметар на дупката:ISO50 Вретено мотор:18.5/25 Kw/КС или 22/30 Kw/КС Брзина на вретеното(2-Тип на опрема за чекор):6000 вртежи во минута Работен опсег З-оска Траверс:1000 мм Должина на носот на вретеното:90/190 мм З-оска Спецификации за топчести завртки:&ослеш;50/P10 mm Спецификација на серво мотор:7/9.4 Kw/КС СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ CNC Gear Plano Глава за глодање(6000 вртежи во минута/БТ50) Слајд за скали З-оска Лента за цртање З-оска Противтежински цилиндар З-оска Бришач Вид на водич-Y、Водич за квадрат на оската Z-начин Блок со нож за заклучување(Вклучете заклучување/Отклучете го сензорот) Префрли цилиндар(Вклучи Високо/Низок сензор) Сензор за позиционирање на вретеното Заштита од прскање Цевка за притисок на маслото ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) ИК-N90(Додаток за глава за глодање) ИК-N90+N95(Додаток за глава за глодање) Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):2300 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) Забелешка:Овој производ не содржи серво мотор(З-мотор со оска и мотор со вретено).Препорачани спецификацииСерво мотор со вретено(18.5 Kw/25 КС или 22 Kw/30 КС)З-серво мотор со оска(7 Kw/9.4 КС) ※Ве молиме наведете големини на серво мотор(З-мотор со оска и мотор со вретено) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Глава за мелење, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-3SA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вертикални глави за глодање на бедем Карактеристики​ : Ве молиме потврдете ја големината на врската,ако големината одговара.Може да ја замени главата за глодање на вашето бебе од машината. Хромирана перница со суперпрецизно наполнето лежиште.Во спротивно,ние исто така нудиме лежишта P4 за ваша опција. Машинско патување може до 127 mm(5” ). ИК-3SA од стандарден тип на вретено е NT30,ние исто така нудиме R8 за вас да опционално. Овој тип може да се префрла помеѓу голема брзина и мала брзина. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-3SBТип на носот на вретеното:ПлоштадВретено Тип на носот на вретеното:NT30 или R8 Вретено мотор:3 КС Quill Travel:127(5”)мм Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:8~16 фаза Брзина на вретеното: (Л)80~2720 вртежи во минута (Х)660~5400 вртежи во минута Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT30 или R8 Вретено мотор Лента за цртање Место на потекло:ТајванТежина(Приближно):91 кгГаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Глава за мелење, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-610L-RV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Плано глави за мелење/Издолжена десна вертикална глава за глодање Карактеристики​ : Со цел машината за мелење да постигне подобра ефикасност на сечењето,Главата за глодање IK може да ја надгради или замени главата за глодање на вашата фреза или специјална машина. Се користи за производство на мувла Погоден е за тешко сечење. Машинската обработка за патување е 600 mm.Ние исто така обезбедуваме“Нема слајд”формат. Овој производ се користи на Gantry(Плано)Фреза(вертикално/хоризонтална). Серијата глави за глодање Plano нуди дополнителна глава за вас до опционално.Ќе важи за мулти-аголна обработка за да се надгради ефикасноста и подолг опсег на обработка. Овој производ со стандарден мотор има 10 КС.Ние исто така нудиме 12.5 КС/15 КС за вас да се опционални. Понудете пневматски уред за заклучување на сечилата,лежиштето водич завртка за вас да опционално. ИК-610 л-RV е применет преку патентите за структурата,број на патенти се M354483 и M354484. Има 10 модели во серијата глави за глодање IK Plano. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-610 л-Р.ВВретено Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм Вретено мотор:10 КС(4P)/12.5 КС(4P)/15 КС(4P) Чекор на брзина на вретеното:6 фаза Брзина на вретеното(50 Hz):вртежи во минута 88 257 132 355 173 526 Брзина на вретеното(60 Hz):вртежи во минута 106 308 158 426 208 631 Работен опсег Максимален дијаметар на секач:200 мм Патува:600 мм(до 300/долу за 300) Мотор со наизменична струја за брзо патување:0.4 Kw/0.5 КС AC3 Фаза 4 Полјаци x 1/40 Брза брзина на патување:177(50 Hz)218(60 Hz) Слајд за пресврт:2 мм/вртење &рар;||&лар;0.01 мм СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Вретено мотор Мотор со наизменична струја за брзо патување ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Пневматски уред за заклучување на сечилото Завртка за водич за лежиште Пневматски израмнувач ИК-А90 Аголна глава ИК-Д90 Длабока глава ИК-Универзална глава U90 ИК-Универзална глава U45 Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):630 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Глава за мелење

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Што е најдоброГлава за мелење ?
НаГлава за мелење вообичаено се користат глави за глодање, Досадна фреза Гентри фреза , Бриџпорт фреза Мелење на колена , Вертикална глава за глодање , Хоризонтална глава за глодање ......, има дури и многу различни видови Аголна глава и Аголна глава . Употребата вклучува грубо глодање, завршна обработка, здодевни дупки... и други барања за обработка. Нашите комплетни процеси за дизајн, производство, склопување и верификација се спроведуваат од искусен тим од високо квалификувани дизајнери и инженери за монтажа на истиот покрив.

За да се обезбеди висок квалитетГлава за мелење , ние строги контроли на квалитетот во текот на процесот и исцрпно истекување на специфични тест клупи и го потврдуваме највисокиот квалитет за најкритичните елементи на овој вид машини. Направени за прецизност и точност, нудиме стандардни линии на глави за глодање и со голем избор на рачни и автоматски модели, добредојдовте да не контактирате за повеќе детали.