Глава со агол од 90 степени

Yih Kuan Ent Co., Ltd. е посветен на создавање на најдобрите производи за клиентите во целиот свет. Ние производство, снабдување и извоз Глава со агол од 90 степени Ние работиме тесно со нашите клиенти во широк спектар на индустрии и за различни апликации потреби. По многу години напори, компанијата добро развиени и направен голем напредок; Во меѓувреме, се соочува со конкуренција на пазарот, ние секогаш се држи до раководството упатство на човековите ориентирана, научни управување и одличен квалитет.
Со Исклучителна изработка и современи техники, ги направиме нашите производи на

Глава со агол од 90 степени

да се рангира меѓу првите и слични производи. Ние со нетрпение очекуваме за соработка со клиенти од целиот свет.
 • Глава со агол од 90 степени - IK-A90
Глава со агол од 90 степени
модел - IK-A90
Додаток Глава за глодање/90̊Аголна глава

ИК-Карактеристики на A90
 1. 90̊Angular Head е инсталиран на фреза од подемен и центарот за CNC машина.
 2. Широк асортиман на машински алати и области за обработка, како што се автомобилите,калапи,воздушната,енергија...итн.
 3. 90-степенната глава овозможува обработување на големите работни парчиња странично без вртење или повторно полнење и растоварување,што ја подобрува ефикасноста на обработката.
 4. Постојат 2 модели во серијата IK Angle Head со обработка од 90 степени.(другиот е И.К-N90)

ИК-А90 Аголна глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА
 • Дијаметар на дупката на вретеното:NT50
 • Сооднос на брзина:1:1.64
 • Максимален дијаметар на секач:150 мм
 • Максимална брзина:800 вртежи во минута
 • Место на потекло:Тајван
 • Тежина(Приближно) :83 кг
 • Гаранција:1 година(невештачка грешка)
※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.

Yih Kuan Ent Co., Ltd.
IK-A90
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со агол од 90 степени, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со агол од 90 степени производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-H4500-A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЦПУ глави за глодање/ЦПУ Хоризонтална машинска центри насочена глава Карактеристики​ : Главите за глодање IK може да ви помогнат да го надградите или замените оригиналното тело на машината,фреза или машина за специјална намена. Овој производ користи за опрема тип структура може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. Овој производ може да се конфигурира во CNC хоризонтална фреза или специјална машина за фреза. Овие производи не’т нудат серво мотор и серво контролер. Постојат 3 модели во серијата глави за глодање IK CNC. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-H4500-АВретено Заострен дијаметар на дупката:БТ50&ослеш;200 Вретено мотор:18.5/25 Kw/КС Брзина на вретеното:4500 вртежи во минута Сила на стегање:18 КН Потребно средство за ладење:1500 kcal/ч Течност за ладење:Нафта Степен на пренос:0.61 Предни лежишта:NN3018K Заден лежиште:90 BAR10S Подмачкување на лежиштата:Маст Вчитај однапред:Позиционирање Предвчитување СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Глава за глодање со CNC менувач-Хоризонтално вретено(4500 вртежи во минута/БТ50) Блок со нож за заклучување(Вклучете заклучување/Отклучете го сензорот) Сензор за позиционирање на вретеното Заштита од прскање Цевка за притисок на маслото Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):612 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) Забелешка:Овој производ не содржи серво мотор.Препорачани спецификации&секта;Серво мотор со вретено(18.5 Kw/25 КС) ※Ве молиме наведете големини на серво мотор ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со агол од 90 степени, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со агол од 90 степени производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-D90/IK-D90-L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Длабока глава ИК-D90&ИК-D90-L карактеристики(800/2000): 90∘Длабоката глава припаѓа на центарот за обработка и машината за обработка на подемен. Длабоката глава од 800 вртежи во минута е направена со прецизни запчаници за мелење направени во Тајван,може да се користи за обработка со висок вртежен момент. Длабоката глава од 2000 вртежи во минута е направена со прецизни запчаници за мелење направени во Јапонија,може да се користи за обработка со голема брзина и висока-прецизна обработка. Покрај овие карактеристики.ИК-D90&засилувач;ИК-D90-L може да се користи со ИК-N95 полу-автоматска хидраулична маса.ИК-D90+ИК-N95 се применуваат за автоматско-ротирачки мулти-аголна обработка. (Додаток Глава за глодање/Полу-Автоматска аголна глава) ИК-Д90 Длабока глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:800/2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :98 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување. ИК-D90-L Длабока глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:800/2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :142 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со агол од 90 степени, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со агол од 90 степени производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-E93A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/Проширете ја главата ИК-E93A 2000 карактеристики Продолжената глава е погодна за обработка со длабоки жлебови.Ги намалува пречките помеѓу вретеното и работното парче ИК-E93A користи јапонско мелење опрема.Може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. Секогаш е поврзан со подемен фреза,машина за глодање со една рака,досадна и фреза и специјална машина…итн. Се користи за мувла,како алуминиум за лесно сечење и дупчење. ИК-E93A Продолжете ја главата&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :75 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со агол од 90 степени, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со агол од 90 степени производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-E95A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/Проширете ја главата ИК-E95A 2000 карактеристики Главната функција на продолжената глава е продолжување на должината на вретеното.Ако не’не сакате да го поместите или подигнете работното парче,можете да изберете да користите продолжена глава за глодање. ИК-E95A користи јапонско мелење опрема,така што брзината на вретеното може да достигне 2000 вртежи во минута.Може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. Секогаш е поврзан со подемен фреза,машина за глодање со една рака,досадна и фреза и специјална машина…итн. Се користи за мувла,како алуминиум за лесно сечење и дупчење. ИК-E95A Продолжете ја главата&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :107 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со агол од 90 степени, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со агол од 90 степени производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-N90+N95
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/Полу-Автоматска аголна глава+Позиција Вртеж за синџири 90̊Аголна глава ИК-N90+Карактеристики на N95 Полуавтоматската аголна глава за обработка може да го промени аголот и насоката на обработка.Погоден е и за сите типови на глодачки глави. ИК-N90+N95 користи јапонско мелење опрема.Јазот е мал, а температурата полека се зголемува.Така,може да ги донесе моќните и високите-придобивки од квалитетно сечење за машината. Овој производ нуди рачни или полуавтоматски два типа за ваш избор. Овој производ нуди еден степен или пет степени за вашиот избор. ИК-N90 Аголна глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :88 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ИК-N95 Позиција Chainring&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Вретено нос:90/191 мм(со вретено нос) Место на потекло:Тајван Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со агол од 90 степени, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со агол од 90 степени производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-N90
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Аголна глава ИК-Карактеристики на N90 Користи прецизни запчаници за мелење направени во Јапонија.Може да се користи за обработка со голема брзина.(2000 RMP) Секогаш е поврзан со традиционалната машина за мелење плано,машина од типот подемен,Центар за CNC машина и машина за мелење со специјални функции…итн. Аголните глави за обработка од 90 степени се погодни за сите видови глодачки глави и можат да го променат аголот и насоката на обработка.Тоа ви помага да заштедите инвестициски трошоци за опрема. Покрај овие карактеристики.ИК-N90 може да се користи со IK-N95 полу-автоматска хидраулична маса.ИК-N90+ИК-N95 се применуваат за автоматско-ротирачки мулти-аголна обработка. (Додаток Глава за глодање/Полу-Автоматска аголна глава) ИК-N90 Аголна глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :88 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со агол од 90 степени, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со агол од 90 степени производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-U45
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/45̊Универзална глава ИК-Карактеристики на U45 Универзалните аголни глави за обработка се погодни за сите типови на глодачки глави.Неговиот дизајн е главно за да ги задоволи потребите за обработка на вертикален и хоризонтален агол. ИК-U45 користи јапонско мелење опрема,така што брзината на вретеното може да достигне 2000 вртежи во минута и исто така може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. Неговата структура е цврста,погоден за тешко сечење. Со прирабничка прирабница,аголната глава може да се прилагоди на истите машини за стеснување на вретеното. ИК-Универзална глава U45&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:1200 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :100гр Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со агол од 90 степени, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со агол од 90 степени производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-U90
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Универзална глава ИК-Карактеристики на U90 Користи прецизни запчаници за мелење направени во Тајван.Може да се користи за обработка со висок вртежен момент.(800 вртежи во минута) Секогаш е поврзан со традиционалната машина за мелење плано,машина од типот подемен,ЦПУ машина за мелење и машина за мелење со специјални функции…итн.Универзалната глава за глодање е најчесто користен додаток на машински алати,и еден од најсуштинските делови на машинските алати со највисока техничка содржина. Универзална глава за глодање се однесува на глава за глодање чија излезна оска на машинскиот алат може да ротира и во хоризонтална и во вертикална рамнина. Со прирабничка прирабница,аголната глава може да се прилагоди на истите машини за стеснување на вретеното. ИК-Универзална глава U90&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:800/2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :118 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.