Основана во as Taiwan Бриџпорт фреза производителот, набавувачот и фабриката. Нашите производи набавени и се извезуваат во целиот свет се потпираат на нашата професионална талент и добро искуство. Ние сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали бизниси до големи производствени погони. Прилагодено дизајни и OEM / ODM услуги се срдечно добредојдени.

Бриџпорт фреза

Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Бриџпорт фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Бриџпорт фреза производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-4S1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вертикални глави за глодање на бедем Карактеристики​ : Обезбедуваме глави за глодање за фабрика за фреза од купола и за поправка и замена на машината за глодање. Проверете ја големината на интерфејсот за поврзување.Инсталирањето на главата за глодање е погодно и лесно. Машинско патување може до 127 mm(5” ). Нудете воздушна сопирачка за вас до опционално. Овој тип глодачка глава максималната брзина е 5440 вртежи во минута. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-4S1Вретено Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор:5 КС Quill Travel:127(5”)мм Надворешен дијаметар на вретеното:&ослеш;100 Назад заклучување Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:Чекор брзина Глава Брзина на вретеното: (Л)80-2720 (Х)660-5440 Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор Лента за цртање ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Воздушна сопирачка Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):130 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Бриџпорт фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Бриџпорт фреза производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-4SB1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вертикални глави за глодање на бедем Карактеристики​ : Главите за глодање IK може да ви помогнат да го надградите или замените оригиналното тело на машината,фреза или машина за специјална намена. Хромирана перница со суперпрецизно наполнето лежиште може да донесе висококвалитетни придобивки од сечењето за машината, а ние исто така нудиме лежишта P4 за вашите опционални. Машинско патување може до 127 mm(5” ). Овој производ е челичен тип на глава на машина за мелење од бедем. Нудете воздушна сопирачка за вас до опционално. Проверете ја големината на интерфејсот за поврзување. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-4SB1Вретено Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор:5 КС Quill Travel:127(5”)мм Надворешен дијаметар на вретеното:&ослеш;100 Назад заклучување Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:10 фаза Брзина на вретеното:70~3600 вртежи во минута Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор Лента за цртање ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Воздушна сопирачка Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):145 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Бриџпорт фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Бриџпорт фреза производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-5SA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вертикални глави за глодање на бедем Карактеристики​ : Фреза со бедем е еден вид општ машински алат за светло за сечење метал. Хромирана перница со суперпрецизно наполнето лежиште може да донесе висококвалитетни придобивки од сечењето за машината, а ние исто така нудиме лежишта P4 за вашите опционални. Машинско патување може до 150 mm(6” ). Нудете воздушна сопирачка за вас до опционално. Овој тип е глава за глодање со задна заклучување. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-5САВретено Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор:5 КС Quill Travel:150(6”)мм Надворешен дијаметар на вретеното:&ослеш;105 Задна брава Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:10 фаза Брзина на вретеното:75~3500 вртежи во минута Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор Лента за цртање ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Воздушна сопирачка Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):160 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Бриџпорт фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Бриџпорт фреза производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-5VA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вертикални глави за глодање на бедем Карактеристики​ : Фреза со бедем го придвижува работното парче да се движи со работната маса,и високиот-вретеното за брзина ја придвижува мелницата да се ротира за сечење. Хромирана перница со суперпрецизно наполнето лежиште може да донесе висококвалитетни придобивки од сечењето за машината, а ние исто така нудиме лежишта P4 за вашите опционални. Машинско патување може до 150 mm(6” ). Овој производ е променлива глава на машината за глодање од бедем. Фреза може да мелење на станот,откос и жлеб на мали и средни делови. Проверете ја големината на интерфејсот за поврзување. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-5VAВретено Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор:5 КС Quill Travel:150(6”)мм Надворешен дијаметар на вретеното:&ослеш;105 Задна брава Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:Глава со променлива брзина Брзина на вретеното:70~3600 вртежи во минута Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор Лента за цртање ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Воздушна сопирачка Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):162 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Бриџпорт фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Бриџпорт фреза производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-5VS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вертикални глави за глодање на бедем Карактеристики​ : Главата за глодање YIH KUAN може да се усогласи со фреза од различни марки.Добредојдовте да не контактирате за детални спецификации. Фреза со бедем има мала големина и висока флексибилност. Машинско патување може до 127 mm(5” ). Овој производ е променлива глава на машината за глодање од бедем. Нудете воздушна сопирачка за вас до опционално. Ако сакате да покажете боја,ве молиме известете не кога нарачувате. Проверете ја големината на интерфејсот за поврзување СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-5VSВретено Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор:5 КС Quill Travel:127(5”)мм Надворешен дијаметар на вретеното:&ослеш;100 Назад заклучување Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:Глава со променлива брзина Брзина на вретеното:70~3600 вртежи во минута Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор Лента за цртање ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Воздушна сопирачка Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):147 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Бриџпорт фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Бриџпорт фреза производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-6FS2-2#
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вертикални глави за глодање на бедем Карактеристики​ : Споредете со другиот тип,ИК-6FS2-2#е променлива глодачка глава.Мора да се користи со VFD. Хромирана перница со суперпрецизно наполнето лежиште може да донесе висококвалитетни придобивки од сечењето за машината, а ние исто така нудиме лежишта P4 за вашите опционални. Машинско патување може до 140 mm(2#). Понудете воздушна сопирачка за да можете да ја изберете Овој тип глава на машината за мелење е циркулација на масло. Се користи со нова фреза.Обезбедува и одржување и замена на постојната машина за глодање од купола. Проверете ја големината на интерфејсот за поврзување. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-6FS2-2# (Променлива циркулација на масло)Вретено Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор:6 КС Quill Travel:140(2#)мм Надворешен дијаметар на вретеното:&ослеш;110 Назад заклучување Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:Глава со променлива брзина Брзина на вретеното:0~5000 вртежи во минута Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор Лента за цртање ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Воздушна сопирачка Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):185 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Бриџпорт фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Бриџпорт фреза производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-6S2-2#
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вертикални глави за глодање на бедем Карактеристики​ : Главите за глодање IK може да ви помогнат да го надградите или замените оригиналното тело на машината,фреза или машина за специјална намена. Хромирана перница со суперпрецизно наполнето лежиште може да донесе висококвалитетни придобивки од сечењето за машината, а ние исто така нудиме лежишта P4 за вашите опционални. Машинско патување може до 140 mm(2#). Нудете воздушна сопирачка за вас до опционално. Овој тип глава на машината за мелење е циркулација на масло. Ако имате некое друго прашање,ве молиме е-пошта до нас. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-6FS2-2# (Циркулација на масло)Вретено Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор:6 КС Quill Travel:140(2#)мм Надворешен дијаметар на вретеното:&ослеш;110 Назад заклучување Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:8~16 фаза Брзина на вретеното: (Л)75~3500 вртежи во минута (Х)150~3600 вртежи во минута Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор Лента за цртање ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Воздушна сопирачка Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):185 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Бриџпорт фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Бриџпорт фреза производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-6SB2-2#
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вертикални глави за глодање на бедем СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-6SB2-2#Вретено Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор:6 КС Quill Travel:140(2#)мм Надворешен дијаметар на вретеното:&ослеш;110 Назад заклучување Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:10 фаза Брзина на вретеното: (50 Hz)60~3000 вртежи во минута (60 Hz)75~3500 вртежи во минута Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT40 Вретено мотор Лента за цртање ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Воздушна сопирачка Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):180 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Ние ќе ви обезбедиме најдобар квалитет

Бриџпорт фреза

и убаво услуги за сите клиенти, ние искрено се надеваме дека можеме да прават бизнис со клиенти во светот!