Плано фреза

Yih Kuan Ent Co., Ltd. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Плано фреза, Кој е произведен со користење најдобрите квалитет на суровините и компоненти. Нашите квалификувани професионалци производство на овој производ користејќи напредна технологија и квалитет материјал за да се обезбеди трајност и висок квалитет. Најпознати сме за задоволување на клиентите со ефикасност и конечно траен способност на нашите производи. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Ние можеме да снабдување

Плано фреза

според клиент дизајни. Ние, исто така може да ви обезбеди најновите каталог со конкурентна цена. Ве молиме контактирајте не што е можно поскоро.
 • Плано фреза - IK-916-LV
Плано фреза
модел - IK-916-LV
Плано глави за мелење/Моќна десна вертикална глава за глодање

Карактеристики​ :
 1. Клиентот може да го избере овој тип за инсталирање на сопствената традиционална машина за подемен подемен за да постигне подобри резултати во сечењето.
 2. Главна за лесно сечење.Ефектот на сечење е како огледало.
 3. Машинската обработка за патување е 460 mm.Ние исто така обезбедуваме“Нема слајд”формат.
 4. Главата за мелење подемен YIH KUAN е погодна за вертикални и хоризонтални досадни и глодачки машини.
 5. Производите од серијата подемен подемен може да се совпаднат со глави за додатоци за да направат поголема обработка под агол и да ја подобрат ефикасноста и обемот на обработката.
 6. Овој производ на стандарден мотор е 12.5 КС.Ние исто така нудиме 15 КС по избор.
 7. Понудете пневматски уред за заклучување на сечилата,лежиштето водич завртка за вас да опционално.
 8. ИК-916-LV е применет преку патентите на структурата,број на патенти се D172465 и D174766.
 9. Ве молиме проверете го напонот,50 Hz или 60 Hz.

СПЕЦИФИКАЦИЈА
МОДЕЛ:ИК-916-LV
Вретено
 • Дијаметар на дупката на вретеното:NT50
 • Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм
 • Вретено мотор:12.5 КС(4P)/15 КС(4P)
 • Чекор на брзина на вретеното:9 фаза
Брзина на вретеното(50 Hz):вртежи во минута
66 375 166
116 662 291
83 493 216
Брзина на вретеното(60 Hz):вртежи во минута
80 450 200
140 795 350
100 592 260

Работен опсег
 • Максимален дијаметар на секач:250 мм
 • Патува:460 мм(до 200/долу за 260)
 • Мотор со наизменична струја за брзо патување:
  0.4 Kw/0.5 КС AC
  3 Фаза 4 Полјаци x 1/40
 • Брза брзина на патување:
  177 мм/мин(50 Hz)
  218 мм/мин(60 Hz)
 • Слајд за пресврт:
  2 мм/вртење
  &рар;||&лар;0.02 мм
СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ
 • Вретено мотор
 • Мотор со наизменична струја за брзо патување
 • ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА)
 • Пневматски уред за заклучување на сечилото
 • Завртка за водич за лежиште
 • Пневматски израмнувач
 • ИК-А90 Аголна глава
 • ИК-Д90 Длабока глава
 • ИК-Универзална глава U90
 • ИК-N90 Аголна глава
 • ИК-Универзална глава U45
 • ИК-E93-A Extend Head
 • ИК-E95-A Extend Head
 • Место на потекло:Тајван
 • Тежина(Приближно):558 кг
 • Гаранција:1 година(невештачка грешка)
※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.

Yih Kuan Ent Co., Ltd.
IK-916-LV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Плано фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Плано фреза производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-610L-RV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Плано глави за мелење/Издолжена десна вертикална глава за глодање Карактеристики​ : Со цел машината за мелење да постигне подобра ефикасност на сечењето,Главата за глодање IK може да ја надгради или замени главата за глодање на вашата фреза или специјална машина. Се користи за производство на мувла Погоден е за тешко сечење. Машинската обработка за патување е 600 mm.Ние исто така обезбедуваме“Нема слајд”формат. Овој производ се користи на Gantry(Плано)Фреза(вертикално/хоризонтална). Серијата глави за глодање Plano нуди дополнителна глава за вас до опционално.Ќе важи за мулти-аголна обработка за да се надгради ефикасноста и подолг опсег на обработка. Овој производ со стандарден мотор има 10 КС.Ние исто така нудиме 12.5 КС/15 КС за вас да се опционални. Понудете пневматски уред за заклучување на сечилата,лежиштето водич завртка за вас да опционално. ИК-610 л-RV е применет преку патентите за структурата,број на патенти се M354483 и M354484. Има 10 модели во серијата глави за глодање IK Plano. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-610 л-Р.ВВретено Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм Вретено мотор:10 КС(4P)/12.5 КС(4P)/15 КС(4P) Чекор на брзина на вретеното:6 фаза Брзина на вретеното(50 Hz):вртежи во минута 88 257 132 355 173 526 Брзина на вретеното(60 Hz):вртежи во минута 106 308 158 426 208 631 Работен опсег Максимален дијаметар на секач:200 мм Патува:600 мм(до 300/долу за 300) Мотор со наизменична струја за брзо патување:0.4 Kw/0.5 КС AC3 Фаза 4 Полјаци x 1/40 Брза брзина на патување:177(50 Hz)218(60 Hz) Слајд за пресврт:2 мм/вртење &рар;||&лар;0.01 мм СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Вретено мотор Мотор со наизменична струја за брзо патување ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Пневматски уред за заклучување на сечилото Завртка за водич за лежиште Пневматски израмнувач ИК-А90 Аголна глава ИК-Д90 Длабока глава ИК-Универзална глава U90 ИК-Универзална глава U45 Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):630 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Плано фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Плано фреза производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-610-LV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Плано глави за мелење/Стандарден-Лева вертикална глава за глодање Карактеристики​ : Главите за глодање IK можат да ја надградат или заменат вашата постоечка машина за глодање.Ефектот на сечење е подобар. Се користи за производство на мувла или прецизна обработка. Машинската обработка за патување е 320 mm.Ние исто така обезбедуваме“Нема слајд”формат. Овој производ се користи на Gantry(Плано)Фреза(вертикално/хоризонтална),погоден за сечење тешки метали. Плано серијата глави за глодање нуди дополнителна глава за вас.Ќе важи за мулти-аголна обработка за да се надгради ефикасноста и подолг опсег на обработка. Овој производ со стандарден мотор има 10 КС.Ние исто така нудиме 12.5 КС. Понудете пневматски уред за заклучување на сечилата,лежиштето водилка завртка за вас да опција. Ве молиме проверете го напонот,50 Hz или 60 Hz. Ако имате некое друго прашање,ве молиме е-пошта до нас. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-610-LVВретено Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм Вретено мотор:10 КС(4P)/12.5 КС(4P) Чекор на брзина на вретеното:6 фаза Брзина на вретеното(50 Hz):вртежи во минута 102 345 153 469 229 705 Брзина на вретеното(60 Hz):вртежи во минута 123 414 184 563 275 846 Работен опсег Максимален дијаметар на секач:200 мм Патува:320 мм(до 220/долу за 100) Мотор со наизменична струја за брзо патување:0.4 Kw/0.5 КС AC3 Фаза 4 Полјаци x 1/40 Брза брзина на патување:177(50 Hz)218(60 Hz) Слајд за пресврт:2 мм/вртење &рар;||&лар;0.01 мм СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Вретено мотор Мотор со наизменична струја за брзо патување ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Пневматски уред за заклучување на сечилото Завртка за водич за лежиште Пневматски израмнувач ИК-А90 Аголна глава ИК-Д90 Длабока глава ИК-Универзална глава U90 ИК-Универзална глава U45 Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):530 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Плано фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Плано фреза производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-610-RV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Плано глави за мелење/Стандарден-Десна вертикална глава за глодање Карактеристики​ : Постојат многу видови на глава за глодање по ваша желба.Ние обезбедуваме глави за глодање со најдобра придобивка за сечење за машините за глодање. Машините за глодање со фрези се користат за производство на калапи и за тешко сечење метали. Машинската обработка за патување е 398 mm.Ние исто така обезбедуваме“Нема слајд”формат. Овој производ се користи во Gantry(Плано)Фреза(вертикално/хоризонтална). Серијата глави за глодање Plano нуди аголни глави кои можете да ги направите по избор.Ќе важи за мулти-аголна обработка. Постојат две опции за вашата референца.(10 КС и 12.5 КС) Понудете пневматски уред за заклучување на сечилата,лежиштето водич завртка за вас да опционално. Стандардна боја на производот е зелена.Ако треба да ја наведете бојата,Ве молиме наведете го меѓународниот број на боја. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-610-Р.ВВретено Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм Вретено мотор:10 КС(4P)/12.5 КС(4P) Чекор на брзина на вретеното:6 фаза Брзина на вретеното(50 Hz):вртежи во минута 102 345 153 469 229 705 Брзина на вретеното(60 Hz):вртежи во минута 123 414 184 563 275 846 Работен опсег Максимален дијаметар на секач:200 мм Патува:398 мм(до 298/долу за 100) Мотор со наизменична струја за брзо патување:0.4 Kw/0.5 КС AC3 Фаза 4 Полјаци x 1/40 Брза брзина на патување:177(50 Hz)218(60 Hz) Слајд за пресврт:2 мм/вртење &рар;||&лар;0.01 мм СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Вретено мотор Мотор со наизменична струја за брзо патување ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Пневматски уред за заклучување на сечилото Завртка за водич за лежиште Пневматски израмнувач ИК-А90 Аголна глава ИК-Д90 Длабока глава ИК-Универзална глава U90 ИК-Универзална глава U45 Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):508 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Плано фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Плано фреза производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-915-LV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Плано глави за мелење/Моќна лева вертикална глава за глодање Карактеристики​ : Може да се инсталира на нова машина за фреза или да ја поправи и замени вашата оригинална машина за фреза Се користи за сечење метал,нека метал за да се постигне рамен ефект. Машинската обработка за патување е 600 mm.Ние исто така обезбедуваме“Нема слајд”формат. Овој производ е погоден за сечење тешки метали. Серијата глави за глодање Plano нуди аголни глави кои можете да ги направите по избор.Ќе ја надгради ефикасноста и подолг опсег на обработка. Овој производ со стандарден мотор има 15 КС.Ние исто така нудиме 20 КС за вас до опционално. Понудете пневматски уред за заклучување на сечилата,лежиштето водич завртка за вас да опционално. Вертикален тип или Хоризонтален тип. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-915-LVВретено Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм Вретено мотор:15 КС(4P)/20 КС(4P) Чекор на брзина на вретеното:9 фаза Брзина на вретеното(50 Hz):вртежи во минута 412 739 554 69 125 94 183 329 246 Брзина на вретеното(60 Hz):вртежи во минута 495 887 665 83 150 113 220 395 296 Работен опсег Максимален дијаметар на секач:250 мм Патува:600 мм(до 360/намалување за 240) Мотор со наизменична струја за брзо патување:0.4 Kw/0.5 КС AC3 Фаза 4 Полјаци x 1/40 Брза брзина на патување:175 мм/мин(50 Hz)215 мм/мин(60 Hz) Слајд за пресврт:2.5 мм/вртење &рар;||&лар;0.02 мм СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Вретено мотор Мотор со наизменична струја за брзо патување ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Пневматски уред за заклучување на сечилото Завртка за водич за лежиште Пневматски израмнувач ИК-А90 Аголна глава ИК-Д90 Длабока глава ИК-Универзална глава U90 ИК-Универзална глава U45 Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):800 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Плано фреза, треба да знаете за највисок квалитет на Плано фреза производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-915-RV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Плано глави за мелење/Моќна десна вертикална глава за глодање Карактеристики​ : Главите за глодање на ИК може да се усогласат со фреза од различни марки.Ве молиме потврдете ја големината на врската пред да нарачате и дали секоја големина ги задоволува вашите потреби. Традиционалната машина за мелење подемен се користи за правење мувла или за тешко сечење на метал. Машинската обработка за патување е 600 mm.Ние исто така обезбедуваме“Нема слајд”формат. Овој производ се користи во Gantry(Плано)Фреза(вертикално/хоризонтална). Може да се совпадне со аголна глава,што може да заврши обработка со повеќе агол и да ја подобри ефикасноста на обработката Овој производ со стандарден мотор има 15 КС.Ние исто така нудиме 20 КС за вас до опционално. Понудете пневматски уред за заклучување на сечилата,лежиштето водилка завртка за вас да опција. Ако ви требаат подетални информации за производот,ве молиме е-пошта до нас СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-915-Р.ВВретено Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм Вретено мотор:15 КС(4P)/20 КС(4P) Чекор на брзина на вретеното:9 фаза Брзина на вретеното(50 Hz):вртежи во минута 412 739 554 69 125 94 183 329 246 Брзина на вретеното(60 Hz):вртежи во минута 495 887 665 83 150 113 220 395 296 Работен опсег Максимален дијаметар на секач:250 мм Патува:600 мм(до 360/намалување за 240) Мотор со наизменична струја за брзо патување:0.4 Kw/0.5 КС AC3 Фаза 4 Полјаци x 1/40 Брза брзина на патување:175 мм/мин(50 Hz)215 мм/мин(60 Hz) Слајд за пресврт:2.5 мм/вртење &рар;||&лар;0.02 мм СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Вретено мотор Мотор со наизменична струја за брзо патување ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Пневматски уред за заклучување на сечилото Завртка за водич за лежиште Пневматски израмнувач ИК-А90 Аголна глава ИК-Д90 Длабока глава ИК-Универзална глава U90 ИК-Универзална глава U45 Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):800 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.