Глава со прав агол за CNC мелница

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, Нашите главни производи вклучуваат сите видови на Глава со прав агол за CNC мелница производи. Нашите во-длабочината на знаење на производите и апликации, заедно со ефикасна и персонализирана услуга ни овозможи да се изгради некогаш трае производи со нашите клиенти и добавувачи. Нашиот асортиман на производи и беспрекорна служби го водеше нашиот бизнис до нови височини. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
За да стигнат до меѓународно водечки стандард за квалитет со конкурентна цена е нашата постојана потрага. Наша цел е снабдување со висок квалитет

Глава со прав агол за CNC мелница

да ги задоволи клиентите задоволство.
 • Глава со прав агол за CNC мелница - IK-N90+N95
Глава со прав агол за CNC мелница
модел - IK-N90+N95
Додаток Глава за глодање/Полу-Автоматска аголна глава+Позиција Вртеж за синџири 90̊Аголна глава

ИК-N90+Карактеристики на N95
 1. Полуавтоматската аголна глава за обработка може да го промени аголот и насоката на обработка.
  Погоден е и за сите типови на глодачки глави.
 2. ИК-N90+N95 користи јапонско мелење опрема.
 3. Овој производ нуди рачни или полуавтоматски два типа за ваш избор.
 4. Овој производ нуди еден степен или пет степени за вашиот избор.

ИК-N90 Аголна глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА
 • Дијаметар на дупката на вретеното:NT50
 • Сооднос на брзина:1:1
 • Максимален дијаметар на секач:150 мм
 • Максимална брзина:2000 вртежи во минута
 • Место на потекло:Тајван
 • Тежина(Приближно) :88 кг
 • Гаранција:1 година(невештачка грешка)

ИК-N95 Позиција Chainring&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА
 • Вретено нос:90/191 мм(со вретено нос)
 • Место на потекло:Тајван
 • Гаранција:1 година(невештачка грешка)
※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.

Yih Kuan Ent Co., Ltd.
IK-N90+N95
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со прав агол за CNC мелница, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со прав агол за CNC мелница производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-451011
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЦПУ глави за глодање/ЦПУ глави за глодање во подемен Карактеристики​ : Главите за глодање IK може да ви помогнат да го надградите или замените оригиналното тело на машината,фреза или машина за специјална намена. Овој производ користи за опрема тип структура може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. Овој производ може да се конфигурира во CNC вертикална фреза или специјална машина за фреза. Овие производи не’т нудат серво мотор и серво контролер. Постојат 3 модели во серијата глави за глодање IK CNC. Понуда ИК-N90 и IK-N90+Додаток N95 за глава за глодање кој е опционален. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-451011Вретено Заострен дијаметар на дупката:ISO50 Вретено мотор:18.5/25 Kw/КС или 22/30 Kw/КС Брзина на вретеното(2-Тип на опрема за чекор):6000 вртежи во минута Работен опсег З-оска Траверс:1000 мм Должина на носот на вретеното:90/190 мм З-оска Спецификации за топчести завртки:&ослеш;50/P10 mm Спецификација на серво мотор:7/9.4 Kw/КС СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ CNC Gear Plano Глава за глодање(6000 вртежи во минута/БТ50) Слајд за скали З-оска Лента за цртање З-оска Противтежински цилиндар З-оска Бришач Вид на водич-Y、Водич за квадрат на оската Z-начин Блок со нож за заклучување(Вклучете заклучување/Отклучете го сензорот) Префрли цилиндар(Вклучи Високо/Низок сензор) Сензор за позиционирање на вретеното Заштита од прскање Цевка за притисок на маслото ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) ИК-N90(Додаток за глава за глодање) ИК-N90+N95(Додаток за глава за глодање) Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):2300 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) Забелешка:Овој производ не содржи серво мотор(З-мотор со оска и мотор со вретено).Препорачани спецификацииСерво мотор со вретено(18.5 Kw/25 КС или 22 Kw/30 КС)З-серво мотор со оска(7 Kw/9.4 КС) ※Ве молиме наведете големини на серво мотор(З-мотор со оска и мотор со вретено) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со прав агол за CNC мелница, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со прав агол за CNC мелница производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-V6000
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЦПУ глави за глодање/CNC вертикална глава на менувачот(2 Брзини) Карактеристики​ : Главите за глодање IK може да ви помогнат да го надградите или замените оригиналното тело на машината,фреза или машина за специјална намена. Овој производ користи за опрема тип структура може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. Промената на брзината на вретеното има висока и ниска двостепена. Овој производ може да се конфигурира во CNC вертикална фреза или специјална машина за фреза. Овие производи не’т нудат серво мотор и серво контролер. Постојат 3 модели во серијата глави за глодање IK CNC. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-V6000Вретено Заострен дијаметар на дупката:БТ50 Брзина на вретеното:6000 вртежи во минута Промена на брзина:Високо/Ниско Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) Длабоко Растојание од вретено до приклучок:470 мм СТЕПЕН НА ПРЕНОС Голема брзина:1:1 Мала брзина:1:4 Основна брзина:375 вртежи во минута СТАНДАРД ЗА УПОТРЕБА НА ЕЛЕКТРИЧНАТА УПОТРЕБА Вретено мотор:11/15 Kw/КС или 22/30 Kw/КС Вретено моторно вретено:&Ослаш;48 или&Ослаш;55 На менувачот:1500 вртежи во минута СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Глава за глодање со CNC менувач-Хоризонтално вретено(6000 вртежи во минута/БТ50) Вретено мотор(&Ослаш;48)или вретено мотор(&Ослаш;55) Блок со нож за заклучување Префрли цилиндар Цевка за притисок на маслото Место на потекло:ТајванТежина(Приближно):532 кгГаранција:1 година(невештачка грешка)Забелешка:Овој производ не содржи серво мотор.Препорачани спецификации&секта;Серво мотор со вретено(11 Kw/15 КС или 22 Kw/30 КС) ※Ве молиме наведете големини на серво мотор. ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со прав агол за CNC мелница, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со прав агол за CNC мелница производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-A90
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Аголна глава ИК-Карактеристики на A90 Користи прецизни запчаници за мелење направени во Тајван.Погоден е за тежок тип на сечење.(800 rmp) 90-степенната глава овозможува обработување на големите работни парчиња странично без вртење или повторно полнење и растоварување,што ја подобрува ефикасноста на обработката. Постојат 2 модели во серијата IK Angle Head со обработка од 90 степени.(другиот е И.К-N90) ИК-А90 Аголна глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1.64 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:800 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :83 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со прав агол за CNC мелница, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со прав агол за CNC мелница производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-D90/IK-D90-L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Длабока глава ИК-D90&ИК-D90-L карактеристики(800/2000): 90∘Длабоката глава се користи за продолжување на машинскиот удар(505/675 мм).Припаѓа на машината за центар за обработка и машината за обработка на подемен Длабоката глава од 800 вртежи во минута е направена со прецизни запчаници за мелење направени во Тајван,може да се користи за обработка со висок вртежен момент. Длабоката глава од 2000 вртежи во минута е направена со прецизни запчаници за мелење направени во Јапонија,може да се користи за обработка со голема брзина и висока-прецизна обработка. Покрај овие карактеристики.ИК-D90&засилувач;ИК-D90-L може да се користи со ИК-N95 полу-автоматска хидраулична маса.ИК-D90+ИК-N95 се применуваат за автоматско-ротирачки мулти-аголна обработка. (Додаток Глава за глодање/Полу-Автоматска аголна глава) ИК-Д90 Длабока глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:800/2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :98 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување. ИК-D90-L Длабока глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:800/2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :142 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со прав агол за CNC мелница, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со прав агол за CNC мелница производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-E93A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/Проширете ја главата ИК-E93A 2000 карактеристикиПродолжената глава се користи за продолжување на процесот на обработка(305 мм),и обезбедуваат подолг опсег на обработка.Ако не’не сакате да го поместите или подигнете работното парче,можете да изберете да користите продолжена глава за глодање.ИК-E93A користи јапонско мелење опрема,така што брзината на вретеното може да достигне 2000 вртежи во минута.Може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. ИК-E93A Продолжете ја главата&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :75 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со прав агол за CNC мелница, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со прав агол за CNC мелница производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-E95A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/Проширете ја главата ИК-E95A 2000 карактеристики Продолжената глава се користи за продолжување на процесот на обработка(505 мм),и обезбедуваат подолг опсег на обработка.Ако не’не сакате да го поместите или подигнете работното парче,можете да изберете да користите продолжена глава за глодање. ИК-E95A користи јапонско мелење опрема,така што брзината на вретеното може да достигне 2000 вртежи во минута.Може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. ИК-E95A Продолжете ја главата&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :107 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со прав агол за CNC мелница, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со прав агол за CNC мелница производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-N90
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Аголна глава ИК-Карактеристики на N90 Користи прецизни запчаници за мелење направени во Јапонија.Може да се користи за обработка со голема брзина.(2000 RMP) Секогаш е поврзан со традиционалната машина за мелење плано,машина од типот подемен,Центар за CNC машина и машина за мелење со специјални функции…итн. Тоа е додаток за обработка за производство на машини,калапи,воздушната,енергија,автомобили,мотоцикли и други индустрии. Аголните глави за обработка од 90 степени можат да го променат аголот и насоката на обработка.Тоа ви помага да заштедите инвестициски трошоци за опрема. Покрај овие карактеристики.ИК-N90 може да се користи со IK-N95 полу-автоматска хидраулична маса.ИК-N90+ИК-N95 се применуваат за автоматско-ротирачки мулти-аголна обработка. (Додаток Глава за глодање/Полу-Автоматска аголна глава) ИК-N90 Аголна глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :88 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со прав агол за CNC мелница, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со прав агол за CNC мелница производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-U45
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/45̊Универзална глава ИК-Карактеристики на U45 Универзалните аголни глави за обработка се погодни за сите типови на глодачки глави.Неговиот дизајн е главно за да ги задоволи потребите за обработка на вертикален и хоризонтален агол. ИК-U45 користи јапонско мелење опрема,така што брзината на вретеното може да достигне 2000 вртежи во минута и исто така може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. Неговата структура е цврста,погоден за тешко сечење. 45̊Universal Head заштедува време на менување на аголната глава и ја подобрува ефикасноста на работата. ИК-Универзална глава U45&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:1200 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :100гр Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Глава со прав агол за CNC мелница, треба да знаете за највисок квалитет на Глава со прав агол за CNC мелница производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-U90
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Универзална глава ИК-Карактеристики на U90 Користи прецизни запчаници за мелење направени во Тајван.Може да се користи за обработка со висок вртежен момент.(800 вртежи во минута) Секогаш е поврзан со традиционалната машина за мелење плано,машина од типот подемен,ЦПУ машина за мелење и машина за мелење со специјални функции…итн. Широко се користи во високо-брзина на обработка во производството на мувла,воздухопловната индустрија…итн. Универзална глава за глодање се однесува на глава за глодање чија излезна оска на машинскиот алат може да ротира и во хоризонтална и во вертикална рамнина. ИК-Универзална глава U90&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:800/2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :118 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.