Додаток за глодање со прав агол

Yih Kuan Ent Co., Ltd. е еден од производителот, снабдувачот за да се обезбеди Додаток за глодање со прав агол и други производи. Сите наши производи се произведени од страна на нашите професионални вештини и капацитети. Ние гарантираме квалитетот на вашите барања. Ние исто така нудиме на нашите клиенти со широк спектар на управување со производ кој одговара на строги барања за квалитет на меѓународниот пазар кој заработил нашата компанија во различни углед на квалитет ориентиран Taiwan извозникот. Ние сме признати како еден од водечките трговци во овој сектор се должи на нашата способност за снабдување беспрекорна производи на нашите клиенти. Ние положи нашата нога години назад и оттогаш ние се стремиме да се испорача во нашите производи иновации, конкурентни цени и квалитетот управувано задоволството на клиентите.
На идните развојни пат, ние ќе преземеме добри предности на нашето истражување, како и обично, и постојано се истражуваат на употребата на нови материјали и технологии за да се подобри квалитетот и функцијата на нашите

Додаток за глодање со прав агол

, А со тоа да ги задоволи сите потреби на клиентите.
 • Додаток за глодање со прав агол - IK-E95A
Додаток за глодање со прав агол
модел - IK-E95A
Додаток Глава за глодање/Проширете ја главата

ИК-E95A 2000 карактеристики
 1. Проширената глава се користи за да се обезбеди подолг опсег на обработка.Ако не’не сакате да го поместите или подигнете работното парче,можете да изберете да користите продолжена глава за глодање.
 2. Продолжената глава се користи за продолжување на процесот на обработка за 505 mm.
 3. Секогаш е поврзан со подемен фреза,Центар за CNC машина,здодевна и специјална машина.Тоа треба да се комбинираат со прилагодите прирабница.(Прилагодете ја прирабницата е опционална)
 4. Се користи за мувла,како алуминиум за лесно сечење и дупчење.

ИК-E95A Продолжете ја главата&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА
 • Дијаметар на дупката на вретеното:NT50
 • Сооднос на брзина:1:1
 • Максимален дијаметар на секач:150 мм
 • Максимална брзина:2000 вртежи во минута
 • Место на потекло:Тајван
 • Тежина(Приближно) :107 кг
 • Гаранција:1 година(невештачка грешка)
※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.

Yih Kuan Ent Co., Ltd.
IK-E95A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Додаток за глодање со прав агол, треба да знаете за највисок квалитет на Додаток за глодање со прав агол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-D90/IK-D90-L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Длабока глава ИК-D90&ИК-D90-L карактеристики(800/2000): 90∘Длабоката глава се користи за продолжување на машинскиот удар(505/675 мм).Таа му припаѓа на центарот за обработка и машината за обработка на подемен Длабоката глава од 800 вртежи во минута е направена со прецизни запчаници за мелење направени во Тајван,може да се користи за обработка со висок вртежен момент.Се користи за”Метален модел” ,како ПОМ,S45C...за тешко сечење и дупчење. Длабоката глава од 2000 вртежи во минута е направена со прецизни запчаници за мелење направени во Јапонија,може да се користи за обработка со голема брзина и висока-прецизна обработка.Се користи за”Метален модел” ,како алуминиум за лесно сечење и дупчење. Покрај овие карактеристики.ИК-D90&засилувач;ИК-D90-L може да се користи со ИК-N95 полу-автоматска хидраулична маса.ИК-D90+ИК-N95 се применуваат за автоматско-ротирачки мулти-аголна обработка. (Додаток Глава за глодање/Полу-Автоматска аголна глава) ИК-Д90 Длабока глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:800/2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :98 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување. ИК-D90-L Длабока глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:800/2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :142 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Додаток за глодање со прав агол, треба да знаете за највисок квалитет на Додаток за глодање со прав агол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-A90
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Аголна глава ИК-Карактеристики на A90 Користи прецизни запчаници за мелење направени во Тајван.Може да се користи за обработка со висок вртежен момент.(800 rmp) Секогаш е поврзан со вертикален центар за обработка,машина од типот подемен,досадна и фреза и вертикален струг. Широк асортиман на машински алати и области за обработка, како што се автомобилите,калапи,воздушната,енергија...итн. 90-степенната глава овозможува обработување на големите работни парчиња странично без вртење или повторно полнење и растоварување,што ја подобрува ефикасноста на обработката. Постојат 2 модели во серијата IK Angle Head со обработка од 90 степени.(другиот е И.К-N90) ИК-А90 Аголна глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1.64 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:800 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :83 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Додаток за глодање со прав агол, треба да знаете за највисок квалитет на Додаток за глодање со прав агол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-E93A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/Проширете ја главата ИК-E93A 2000 карактеристики Проширете ја главата,неговата функција е да го прошири вретеното и да ја зголеми ригидноста.Работниот удар се зголемува. Продолжената глава се користи за продолжување на процесот на обработка за 305 mm. Се користи на подемен фреза,специјална машина,ЦПУ машина за мелење,треба да се комбинира со прирабница.(Прирабницата е опционална) Се користи за мувла,како алуминиум за лесно сечење и дупчење. ИК-E93A Продолжете ја главата&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :75 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Додаток за глодање со прав агол, треба да знаете за највисок квалитет на Додаток за глодање со прав агол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-N90+N95
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/Полу-Автоматска аголна глава+Позиција Вртеж за синџири 90̊Аголна глава ИК-N90+Карактеристики на N95 Полуавтоматската аголна глава за обработка може да го промени аголот и насоката на обработка.Погоден е и за сите типови на глодачки глави. ИК-N90+N95 користи јапонско мелење опрема.Брзината на вретеното може да достигне 2000 вртежи во минута, а исто така може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. Овој производ нуди рачни или полуавтоматски два типа за ваш избор. Овој производ нуди еден степен или пет степени за вашиот избор. ИК-N90+N95 е применет преку патентите на структурата,бројот на патентите се M446037 и ZL 2012 2 0450246.5. ИК-N90 Аголна глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :88 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ИК-N95 Позиција Chainring&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Вретено нос:90/191 мм(со вретено нос) Место на потекло:Тајван Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Додаток за глодање со прав агол, треба да знаете за највисок квалитет на Додаток за глодање со прав агол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-N90
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Аголна глава ИК-Карактеристики на N90 Користи прецизни запчаници за мелење направени во Јапонија.Може да се користи за обработка со голема брзина.(2000 RMP) Секогаш е поврзан со традиционалната машина за мелење плано,машина од типот подемен,Центар за CNC машина и машина за мелење со специјални функции…итн. Тоа е додаток за обработка за производство на машини,калапи,воздушната,енергија,автомобили,мотоцикли и други индустрии. Аголните глави за обработка од 90 степени се погодни за сите видови глодачки глави и можат да го променат аголот и насоката на обработка.Тоа ви помага да заштедите инвестициски трошоци за опрема. Постојат 2 модели во серијата IK Angle Head со обработка од 90 степени. (другиот е И.К-А90) Покрај овие карактеристики.ИК-N90 може да се користи со IK-N95 полу-автоматска хидраулична маса.ИК-N90+ИК-N95 се применуваат за автоматско-ротирачки мулти-аголна обработка. (Додаток Глава за глодање/Полу-Автоматска аголна глава) ИК-N90 Аголна глава&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :88 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Додаток за глодање со прав агол, треба да знаете за највисок квалитет на Додаток за глодање со прав агол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-U45
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/45̊Универзална глава ИК-Карактеристики на U45 Универзалните аголни глави за обработка се погодни за сите типови на глодачки глави.Неговиот дизајн е главно за да ги задоволи потребите за обработка на вертикален и хоризонтален агол. ИК-U45 користи јапонско мелење опрема,така што брзината на вретеното може да достигне 2000 вртежи во минута и исто така може да донесе моќни и високи-придобивки од квалитетно сечење за машината. Неговата структура е цврста,погоден за тешко сечење. ИК-Универзална глава U45&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:1200 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :100гр Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Додаток за глодање со прав агол, треба да знаете за највисок квалитет на Додаток за глодање со прав агол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-U90
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додаток Глава за глодање/90̊Универзална глава ИК-Карактеристики на U90 Користи прецизни запчаници за мелење направени во Тајван.Може да се користи за обработка со висок вртежен момент.(800 вртежи во минута) Секогаш е поврзан со традиционалната машина за мелење плано,машина од типот подемен,ЦПУ машина за мелење и машина за мелење со специјални функции…итн.Универзалната глава за глодање е најчесто користен додаток на машински алати,и еден од најсуштинските делови на машинските алати со највисока техничка содржина. Широко се користи во високо-брзина на обработка во производството на мувла,воздухопловната индустрија…итн. Универзална глава за глодање се однесува на глава за глодање чија излезна оска на машинскиот алат може да ротира и во хоризонтална и во вертикална рамнина. Постојат 2 модели во серијата IK Angle Head со обработка од 90 степени.(другиот е И.К-N90) ИК-Универзална глава U90&даш;СПЕЦИФИКАЦИЈА Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Сооднос на брзина:1:1 Максимален дијаметар на секач:150 мм Максимална брзина:800/2000 вртежи во минута Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно) :118 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.