Хоризонтална досадна фреза

Yih Kuan Ent Co., Ltd. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Хоризонтална досадна фреза in Taiwan во сите кориснички цени, па како да се прилагодат опциите на нашите клиенти и доставена во рок од одредена временска рамка. Нашата компанија е поддржана од супериорен и напредни производствени техники да понуди беспрекорна квалитет на производите до нашите клиенти. Тие се набавени од производителите кој користи квалитетна суровина и да ги следат регулаторните стандардите за индустријата во текот на производството. Овие се извезуваат на ниски цени и се во par со меѓународните стандарди за квалитет.
Професионален дизајн на

Хоризонтална досадна фреза

, Меки, удобни, лесен и safe.Different стил, различна големина, различна материјал, висок квалитет и најдобра price.Welcome да добиете повеќе информации, Ве молиме слободно контактирајте со нас.
 • Хоризонтална досадна фреза - IK-618L-RV(NC)
Хоризонтална досадна фреза
модел - IK-618L-RV(NC)
Плано глави за мелење/Долго глодање NC Десна вертикална глава за глодање

Карактеристики​ :
 1. Главата за мелење подемен може да се користи со оригиналното тело на машината за надградба или одржување на машината.
 2. Се користи за производство на мувла или прецизна обработка.
 3. Машинската обработка за патување е 700 mm.
 4. Овој производ се користи во Gantry(Плано)Фреза(вертикално/хоризонтална),погоден за сечење тешки метали.
 5. Серијата глодачки глави Plano може да се користи со аголни глави.Ќе се применува за обработка со различни агли за да се надгради ефикасноста и подолг опсег на обработка.
 6. Овој производ со стандарден мотор има 15 КС.Ние исто така нудиме 20 КС за вас до опционално.
 7. Понудете пневматски уред за заклучување на сечилата,водилка за лежиште,пневматски израмнувач за вас до опционален.

СПЕЦИФИКАЦИЈА
МОДЕЛ:ИК-618 л-Р.В(NC)
Вретено
 • Дијаметар на дупката на вретеното:NT50
 • Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм
 • Вретено мотор:15 КС(4P)/20 КС(4P)
 • Чекор на брзина на вретеното:6 фаза
Брзина на вретеното(50 Hz):вртежи во минута
110 326
166 450
220 675
Брзина на вретеното(60 Hz):вртежи во минута
132 392
200 541
265 810

Работен опсег
 • Максимален дијаметар на секач:250 мм
 • Патува:700 мм(долу)
 • Мотор со наизменична струја за брзо патување:
  0.75 Kw/1 КС AC
  3 Фаза 4 Полјаци x 1/20
 • Брза брзина на патување:
  358 мм/мин(50 Hz)
  428 мм/мин(60 Hz)
 • Слајд за пресврт:
  0.5 мм/вртење
  &рар;||&лар;0.01 мм
СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ
 • Вретено мотор
 • Мотор со наизменична струја за брзо патување
 • Завртка за водич за лежиште
ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА)
 • Пневматски уред за заклучување на сечилото
 • Пневматски израмнувач
 • ИК-А90 Аголна глава
 • ИК-Д90 Длабока глава
 • ИК-Универзална глава U90
 • ИК-Универзална глава U45
 • Место на потекло:Тајван
 • Тежина(Приближно):1300 кг
 • Гаранција:1 година(невештачка грешка)
※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.Yih Kuan Ent Co., Ltd.
IK-618L-RV(NC)
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Хоризонтална досадна фреза, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-610LT-RH(B)
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Плано глави за мелење/Рамка за ископување десно хоризонтално Карактеристики​ : Главите за глодање IK можат да го надградат или заменат вашето постоечко тело на машината,фреза или специјална машина и исто така може да донесе постабилна и висока-придобивки од квалитетна обработка за сечење на работните парчиња. Се користи за производство на мувла или прецизна обработка. Машинската обработка за патување е 600 mm.Ние исто така обезбедуваме“Нема слајд”формат. Овој производ се користи во Gantry(Плано)Фреза(вертикално/хоризонтална),погоден за сечење тешки метали,рамка за ископување и досадно. Серијата глави за глодање Plano нуди дополнителна глава за вас до опционално.Ќе важи за мулти-аголна обработка за да се надгради ефикасноста и подолг опсег на обработка. Овој стандарден производ е мотор со променлива фреквенција.Случајно усогласено со тајвански инвертер и ладилник за масло. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-610 ЛТ-RH(Б)Вретено Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм Вретено мотор:15 КС(Серво мотор) Чекор на брзина на вретеното:2 фаза Брзина на вретеното(50 Hz/60 Hz):Л:0~1000 вртежи во минутаХ:994~2000 вртежи во минута Работен опсег Максимален дијаметар на секач:200 мм Патува:600 мм(до 300/долу за 300) Мотор со наизменична струја за брзо патување:0.4 Kw/0.5 КС AC3 Фаза 4 Полјаци x 1/40 Брза брзина на патување:177 мм/мин(50 Hz)218 мм/мин(60 Hz) Слајд за пресврт:2 мм/вртење &рар;||&лар;0.01 мм Додатоци Ладилник за масло за хидраулични/Масло за подмачкување:П-БО-750P2TSB-192 Променлива-фреквенција Погон;15/20 Kw/КС СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Вретено мотор:15 КС(Серво мотор) Мотор со наизменична струја за брзо патување Ладилник за масло за хидраулични/Масло за подмачкување Променлива-фреквенција Погон Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):638 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Хоризонтална досадна фреза, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-615-LV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Плано глави за мелење/Прецизна лева вертикална глава за глодање Карактеристики​ : Главите за глодање IK можат да го надградат или заменат вашето постоечко тело на машината,фреза или специјална машина и исто така може да донесе постабилна и висока-придобивки од квалитетна обработка за сечење на работните парчиња. Се користи за производство на мувла или прецизна обработка. Машинската обработка за патување е 480 mm. Овој производ се користи во Gantry(Плано)Фреза(вертикално/хоризонтална),погоден за сечење тешки метали. Серијата глави за глодање Plano нуди аголни глави кои можете да ги направите по избор.Машината за мелење Ganrty во комбинација со аголна глава може да постигне висока ефикасност на обработката.Ќе важи за мулти-аголна обработка за да се надгради ефикасноста и подолг опсег на обработка. Овој производ со стандарден мотор има 15 КС. Понудете пневматски уред за заклучување на сечилата,лежиштето водич завртка за вас да опционално. ИК-615-LV е применет преку патентите на структурата,број на патенти се M354483 и M354484. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-610 ЛТ-RH(Б)Вретено Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм Вретено мотор:15 КС(Серво мотор) Чекор на брзина на вретеното:2 фаза Брзина на вретеното(50 Hz/60 Hz):Л:0~1000 вртежи во минутаХ:994~2000 вртежи во минута Работен опсег Максимален дијаметар на секач:200 мм Патува:600 мм(до 300/долу за 300) Мотор со наизменична струја за брзо патување:0.4 Kw/0.5 КС AC3 Фаза 4 Полјаци x 1/40 Брза брзина на патување:177 мм/мин(50 Hz)218 мм/мин(60 Hz) Слајд за пресврт:2 мм/вртење &рар;||&лар;0.01 мм Додатоци Ладилник за масло за хидраулични/Масло за подмачкување:П-БО-750P2TSB-192 Променлива-фреквенција Погон;15/20 Kw/КС СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Вретено мотор:15 КС(Серво мотор) Мотор со наизменична струја за брзо патување Ладилник за масло за хидраулични/Масло за подмачкување Променлива-фреквенција Погон Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):638 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Хоризонтална досадна фреза, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-618L-LV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Плано глави за мелење/Прецизна лева вертикална глава за глодање Карактеристики​ : Главите за глодање IK можат да го надградат или заменат вашето постоечко тело на машината,фреза или специјална машина и исто така може да донесе постабилна и висока-придобивки од квалитетна обработка за сечење на работните парчиња. Се користи за производство на мувла или прецизна обработка. Машинската обработка за патување е 700 mm. Овој производ е погоден за сечење тешки метали. Серијата глави за глодање Plano нуди дополнителна глава за вас до опционално.Ќе важи за мулти-аголна обработка за да се надгради ефикасноста и подолг опсег на обработка. Овој производ со стандарден мотор има 15 КС.Ние исто така нудиме 20 КС за вас до опционално. Понудете пневматски уред за заклучување на сечилата,водилка за лежиште,пневматски израмнувач за вас до опционален. ИК-618-LV е применет преку патентите на структурата,број на патенти се M417975 и M419629. Вертикален тип или Хоризонтален тип. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-618 л-LVВретено Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм Вретено мотор:15 КС(4P)/20 КС(4P) Чекор на брзина на вретеното:6 фаза Брзина на вретеното(50 Hz):вртежи во минута 110 326 166 450 220 675 Брзина на вретеното(60 Hz):вртежи во минута 132 392 200 541 265 810 Работен опсег Максимален дијаметар на секач:250 мм Патува:850 мм(до 150/долу за 700) Мотор со наизменична струја за брзо патување:0.75 Kw/1 КС AC3 Фаза 4 Полјаци x 1/20 Брза брзина на патување:358 мм/мин(50 Hz)428 мм/мин(60 Hz) Слајд за пресврт:0.5 мм/вртење &рар;||&лар;0.01 мм СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Вретено мотор Мотор со наизменична струја за брзо патување ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Пневматски уред за заклучување на сечилото Завртка за водич за лежиште Пневматски израмнувач ИК-А90 Аголна глава ИК-Д90 Длабока глава ИК-Универзална глава U90 ИК-Универзална глава U45 Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):1300 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Хоризонтална досадна фреза, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-618S-LV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Плано глави за мелење/Долго глодање Лева вертикална глава за глодање Карактеристики​ : Главите за глодање IK можат да го надградат или заменат вашето постоечко тело на машината,фреза или специјална машина и исто така може да донесе постабилна и висока-придобивки од квалитетна обработка за сечење на работните парчиња. Се користи за производство на мувла или прецизна обработка. Машинската обработка за патување е 650 mm. Овој производ се користи во Gantry(Плано)Фреза(вертикално/хоризонтална),погоден за сечење тешки метали. Серијата глави за глодање Plano нуди дополнителна глава за вас до опционално.Ќе важи за мулти-аголна обработка за да се надгради ефикасноста и подолг опсег на обработка. Овој производ на стандарден мотор е 12.5 КС.Ние исто така нудиме 15 КС за вас до опционално. Понудете пневматски уред за заклучување на сечилата,водилка за лежиште,пневматски израмнувач за вас до опционален. ИК-618S-LV е применет преку патентите на структурата,број на патенти се M417975 и M419629. Серијата 618 може да се користи за обработка на подлабоки дупки. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-618S-LVВретено Дијаметар на дупката на вретеното:NT50 Дијаметар на носот на вретеното:&ослеш;128.6 мм Вретено мотор:12.5 КС(4P)/15 КС(4P) Чекор на брзина на вретеното:6 фаза Брзина на вретеното(50 Hz):вртежи во минута 105 325 166 450 217 680 Брзина на вретеното(60 Hz):вртежи во минута 130 390 200 540 260 815 Работен опсег Максимален дијаметар на секач:200 мм Патува:650 мм(до 150/долу за 500) Мотор со наизменична струја за брзо патување:0.75 Kw/1 КС AC3 Фаза 4 Полјаци x 1/20 Брза брзина на патување:358 мм/мин(50 Hz)428 мм/мин(60 Hz) Слајд за пресврт:0.5 мм/вртење &рар;||&лар;0.01 мм СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Вретено мотор Мотор со наизменична струја за брзо патување ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Пневматски уред за заклучување на сечилото Завртка за водич за лежиште Пневматски израмнувач ИК-А90 Аголна глава ИК-Д90 Длабока глава ИК-Универзална глава U90 ИК-Универзална глава U45 Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):800 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.