Ние нудиме редовни Мелење на колена достапни во различни големини. Ние ги произведуваме овие производи користејќи врвни и најквалитетни материјали базирани на најнова технологија во согласност со стандардите и нормите за квалитет. Овие производи клиентите можат да искористат од нас по прифатливи цени.

Мелење на колена

Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мелење на колена, треба да знаете за највисок квалитет на Мелење на колена производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-3SA
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вертикални глави за глодање на бедем Карактеристики​ : Ве молиме потврдете ја големината на врската,ако големината одговара.Може да ја замени главата за глодање на вашето бебе од машината. Хромирана перница со суперпрецизно наполнето лежиште.Во спротивно,ние исто така нудиме лежишта P4 за ваша опција. Машинско патување може до 127 mm(5” ). ИК-3SA од стандарден тип на вретено е NT30,ние исто така нудиме R8 за вас да опционално. Овој тип може да се префрла помеѓу голема брзина и мала брзина. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-3SBТип на носот на вретеното:ПлоштадВретено Тип на носот на вретеното:NT30 или R8 Вретено мотор:3 КС Quill Travel:127(5”)мм Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:8~16 фаза Брзина на вретеното: (Л)80~2720 вртежи во минута (Х)660~5400 вртежи во минута Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT30 или R8 Вретено мотор Лента за цртање Место на потекло:ТајванТежина(Приближно):91 кгГаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мелење на колена, треба да знаете за највисок квалитет на Мелење на колена производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-3SB
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Глава со променлива брзина Карактеристики​ : Главите за глодање IK може да ви помогнат да го надградите или замените оригиналното тело на машината,фреза или машина за специјална намена. Хромирана перница со суперпрецизно наполнето лежиште.Сечењето е со висока ефикасност и добар квалитет.ние исто така нудиме лежишта P4 за ваша опција. Машинско патување може до 127 mm(5” ). Постојат две опции на ИК-3SB вретено,NT30 и R8 за да изберете. Ве молиме проверете го напонот во вашата земја. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-3SBТип на носот на вретеното:ЧеликВретено Тип на носот на вретеното:NT30 или R8 Вретено мотор:3 КС Quill Travel:127(5”)мм Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:8~16 фаза Брзина на вретеното:70~4600 вртежи во минута Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT30 или R8 Вретено мотор Лента за цртање Место на потекло:ТајванТежина(Приближно):99 кгГаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мелење на колена, треба да знаете за највисок квалитет на Мелење на колена производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-3VS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вертикални глави за глодање на бедем Карактеристики​ : Главите за глодање IK може да ви помогнат да го надградите или замените оригиналното тело на машината,фреза или машина за специјална намена. Хромирана перница со суперпрецизно наполнето лежиште може да донесе висококвалитетни придобивки од сечењето за машината, а ние исто така нудиме лежишта P4 за вашите опционални. Машинско патување може до 127 mm(5” ). Овој производ е променлива глава на машината за глодање од бедем. Оваа производна глава на машина за глодање со променлива бедем од стандарден тип вретено е NT30,ние исто така нудиме R8 за вас да опционално. Постојат 11 модели во серијата IK Turret Milling Machine Head Series. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-3VSВретено Тип на носот на вретеното:NT30 или R8 Вретено мотор:3 КС Quill Travel:127(5”)мм Опсег на доводи на вретеното:3 Секции0.076(0.003”)мм0.038(0.0015”)мм0.203(0.008”)мм Чекор на брзина на вретеното:Глава со променлива брзина Брзина на вретеното:60~4200 вртежи во минута Напон:220 V/380 V/400 V(50 Hz/60 Hz) СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ Тип на носот на вретеното:NT30 или R8 Вретено мотор Лента за цртање ФАКУЛТАТИВНИ ДОДАТОЦИ(АПОЛЕГАМИЈА) Тело на фреза(Целото тело) Табела 254 x 1270 mm X.Y.Z Патување 851 x 405 x 440 mm Место на потекло:Тајван Тежина(Приближно):109 кг Гаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Yih Kuan Ent Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мелење на колена, треба да знаете за највисок квалитет на Мелење на колена производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
IK-2800(X)
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Внесувач на тип на менувач Карактеристики​ : Табелата за напојување со тип на менувач ја зголемува моќта на извртување,стабилна брзина на напојување и намалување на бучавата со погонските брзини. Тоа е лесно и практично ракување за секаков вид на производство. СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛ:ИК-2800(X) СПЕЦИФИКАЦИИ ИК-2800X&Y Опсег на БРЗИНИ R.П.М. БАВНО м/м во/м А 29 5/6 44 2 5/24 Б 212 8 5/6 320 12 2/3 РАПИД А 73 3 110 5 Б 532 21 5/12 800 32 5/6 МОТОРНИ КС 1/2 НЕТО МАСА 20.7㎏ БРУТО ТЕЖИНА 22.5㎏ ГОЛЕМИНА НА ПАКУВАЊЕ 320&времиња;190&времиња;160㎜ Место на потекло:ТајванТежина(Приближно):99 кгГаранција:1 година(невештачка грешка) ※Го задржуваме правото да ги измениме дизајнот и спецификациите без претходно известување.
Целиот персонал ќе полно работно срце услуги на

Мелење на колена

за нашите клиенти да се вклучат во прошири плима на индустријата. Ние веруваме дека по продажба на услуги ќе започнат пред од дизајн и производство на строга квалитетот на системот.